Wyprzedaż!
Miód rzepakowy 500 g

Miód rzepakowy 500 g - Nałęczów

82

Nowy

Ten produkt nie występuje już w magazynie


17,00 zł

-15%

20,00 zł

To jeden z pierwszych miodów, które pszczoły przynoszą po zimie do pasieki. Pszczoły zbierają nektar z roślin rzepaku z okolic Nałęczowa w maju. Miód rzepakowy w stanie płynnym jest bezbarwny lub ma kolor słomkowy. Po skrystalizowaniu (kilka dni po miodobraniu) staje się biały lub kremowy. Miód rzepakowy jest miodem bardzo słodkim o silnym zapachu przypominającym kwitnący rzepak.

Miód pochodzi z pasieki wędrownej, które są rozmieszczone pod Nałęczowem. Miód rozlewany jest w słoiki o pojemności: 0,5 kg oraz 0,25 kg, na których jest etykieta oraz banderola zabezpieczająca wskazująca pochodzenie miodu.

Masa netto: 500 g

Miejsce pochodzenia: okolice Nałęczowa

Nałęczów (dawniej Nałęczów-Zdrój) – małe miasteczko uzdrowiskowe w Polsce. Położone w województwie lubelskim, w powiecie puławskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Nałęczów, w granicach Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, część trójkąta turystycznego: Puławy – Kazimierz Dolny – Nałęczów. Historycznie przynależał Małopolsce (początkowo w ziemi sandomierskiej, a następnie w ziemi lubelskiej).

Wyjątkowa atmosfera uroczego miasteczka, dawnej „kolonii literackiej”, do dziś siedziby prężnych stowarzyszeń i miejsce pracy twórczej wielu artystów sprawia, że Nałęczów leczy nie tylko serce, ale i duszę.

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

góra